Prázdninový provoz 2024

Škola bude uzavřena 29. 7. - 9. 8.2024

Ostatní týdny bude provoz zajištěn v omezeném režimu

Žádost o zajištění docházky dítěte v době prázdninového provozu je nutné odevzdat

do 10. 5. 2024

(tiskopis bude k dispozici ve třídách nebo na webových stánkách školy)

České Budějovice 10. 1. 2024

Aktuality Mateřské školy Jana Opletala

Ahooooj, hlášení čtvrté a poslední

Nebudete tomu věřit, ale ráno opět pršelo. Stala se z toho taková tradice, že nás to ani nemrzelo, protože na ranní tvoření už jsme tady vždy připraveni. Tentokrát si každý vylobil olympijskou pochodeň. Sportovalo se tudíž až odpoledne. Nejdříve jsme po týmech absovovali orientační běh. Celou trasu jsme proletěli jako blesk, učitelky s námi stěží držžely krok a všechny úkoly na trase jsme zvládli naprosto v pohodě. Po odpolední svačině jsme si mohli vyzkoušet i další netradiční disciplíny- sportovní střelba, lukostřelba, vzpírání, badminton, speedminton, zápas a box. Takže někteří přijedou zítra s monclem, jiní s dírou v čele, bez malíčku atd. Samozřejmě si děláme legraci. Nikomu se nic nestalo a báječně jsme se u toho bavili. Teď už nám jen zbývá velké těšení na zítřejší příjezd ke školce. Takže tam buďte včas, čeká vás úžasná podívaná!

Tak zítra....

Ahoooj, hlášení třetí.

Dnes ráno to venku nevypadalo vůbec hezky. No, tak jsme se pustili zase do tvoření a dokončili náš sportovní dres. Dílo se nám natolik podařilo, že se na nás přišlo podívat i sluníčko a už zůstalo na obloze.

Díky tomu se mohlo uskutečnit další sportovní klání. Kluci si to rozdali ve fotbale za mohutné podpory fanynek, které sportovce povzbuzovaly.

Když znavení fotbalisté padli únavou do trávy, mohli s potěšením sledovat gymnastické vystoupení holčiček, které vytvářely čarokrásné kreace se stuhami a obručemi. No, prostě paráda.

K večeru jsme si ještě zazpívali za doprovodu kytary a potom znaveni padli do postýlek. Musíme nabrat síly na zítřek.

Tak sporu zdar. Nazdar.

Ahooj,

hlášení druhé!

Celé dopoledne jsme tvořili olypijské vlajky pro jednotlivé teamy. Jsou skvělé, dospělí sportovci by nám mohli závidět. Taky jsme zvládli tanec "HAKA" a složili olympijskou přísahu. No, a když už jsme byli takto připraveni, mohli jsme se vrhnout na sportovní klání. Jako první byla na řadě atletika. Vyzkoušeli jsme si skok do dálky, hod do dálky, hod na cíl, překážkový běh, běh na krátkou i dlouhou trať.

Ufff, to vám byla dřina. Ale stejně nám ještě zbyly síly na nějakou tu lumpárnu :).

Takže honem sprcha a do hajan. Zítra budou další disciplíny.

Sportu zdar přejí sportovci z Opletalky!

Ahoooj maminky a tatínkové,

nevěřili byste, kam jsme dorazili. Mysleli jsme si, že jedeme jen na školku v přírodě, ale přijeli jsme rovnou do hlavního střediskaletních olympijských her. Poté, co jsme si prohlédli středisko a jeho okolí jsme se seznámili s tradicemi OH, nacvičili "olympijskou hymnu" a z dáli dorazil i olympijský oheň. Rozdělili jsme se do 5 teamů (modrý, zelený, žlutý, černý, červený) a zítra začne první klání.

Tak honem do postýlek a nabrat síly.

Je to tu fajn. Tak zase zítra.

Sportu zdar a sportovcům z Opletalky zvlášť!!!

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Škola je zapojená do dotačního programu

OBĚDY PRO JIHOČESKÉ DĚTI

Bližší Informace naleznete zde:  obedy.kraj-jihocesky.cz