Rok 2023/2024

Máme zpracovaný dlouhodobý plán přeměny zahrady s názvem

„Cesta kolem světa“

První etapa bude realizována do 31. 3. 2024 díky úspěšné žádosti v grantové výzvě v programu Zahrada hrou Nadace Proměny Karla Komárka.

Škola může na Grantový projekt získat další peněžní prostředky formou veřejné sbírky, kterou pro školu vede Nadace na základě uděleného osvědčení k pořádání veřejných sbírek. Případné peněžní prostředky je možné poukázat na nadační účet formou daru za účelem jeho převedení škole:

Děkujeme, že pomáháte dětem plnit jejich sny!

Vánoční jarmark

Po loňském úspěchu se i v roce 2023 konal ve školce Vánoční jarmark. Rodiče, prarodiče i přátelé školy se obětavě vrhli do výroby produktů, které byly na jarmarku nabízeny k prodeji Cílem této fundraisingové aktivity bylo získat peníze na pořízení nového prvku do zahrady mateřské školy. Výtěžek z jarmarku je zatím stále zapečetěn v nadační pokladně. Jakmile bude známa jeho výše, budeme vás zde informovat.

Všem dárcům děkujeme!

Nové záhony

Na podzim přibyly na zahradu tři nové vyvýšené záhony.

Sousedský jarmark

Na sousedském jarmarku se nám podařilo získat z prodeje výrobků 7 200,-. Zbylé oblečení bylo věnováno do azylového domu pro ženy v Českých Budějovicích. Děkujeme!

Rekonstrukce školky

V roce 2023 prošla budova školy rozsáhlou rekonstrukcí. Bylo zavedeno mnoho opatření vedoucích k ekologizaci provozu školy.

Rok 2022/2023

30.5.2023 se konala na školní zahradě akce pro děti a rodiče "DĚTI A ZEMĚ". Všichni účastníci měli možnost seznámit se s plánem přeměny zahrady a přispět finančním darem do sbírkové kasičky.

15. 12. 2022 se ve školce konal Vánoční jarmark. Rodiče, prarodiče i přátelé školy se obětavě vrhli do výroby produktů, které byly na jarmarku nabízeny k prodeji Cílem této fundraisingové aktivity bylo získat peníze na pořízení nového vodního prvku do zahrady mateřské školy.

Se stejným cílem byl uspořádán hned začátkem ledna sběr papíru, který byl taktéž velmi úspěšný.

Všem dárcům moc děkujeme!!!

Usmálo se na nás obrovské štěstí. Uspěli jsme ve výzvě nadace Karla Komárka a získali jsme 400 000,- na obnovu naší školní zahrady. Díky dílně: Poznej svoji zahradu jsme společně s dětmi odhalili naše tajná přání a touhy, které bychom chtěli v budoucnu vtisknout do podoby naší nové zahrady. K plánování se připojili i rodiče, kteří vnesli do projektu svěží vítr a nové myšlenky. S vizualizací našich představ nám pomohl autorizovaný krajinářský architekt Ing. Jaroslav Šíma,Dis.

Celý rok na zahradě poctivě pracujeme, radujeme se z úrody a pečujeme o zvířátka.

Rok 2021/2022

V tomto školním roce se náš Ekotým zabýval prostředím školky. Svoji pozornost zaměřil zejména na naši zahradu. Podílel se na organizaci výstavby smyslových chodníčků. Předškoláci začali připravovat „divoký koutek“, který se nebude sekat, abychom mohli pozorovat drobné živočichy, kteří v trávě žijí. Největším počinem Ekotýmu bylo uspořádání brigády s rodiči, při které se nám podařilo ohraničit záhony palisádami, dokončit smyslové chodníčky, rozvozit nový písek do pískovišť, renovovat dřevěné prvky v zahradě a usadit nádobu na sběr dešťové vody.

Děkujeme rodičům za pomoc!

Rok 2020/2021

Díky dotačním programům z odboru ochrany životního prostředí magistrátu města České Budějovice  jsme se pustili do budování dalších vyvýšených záhonů. Zapojily se děti, jejich rodiče a samozřejmě paní učitelky. Zjistili jsme, že nemáme kam ukládat zahradní odpad. Bylo nezbytné pořídit nový zahradní kompostér. Na uvolněném prostoru školní zahrady jsme postavili nové bahniště. Tento zahradní prvek se velmi rychle stal oblíbeným místem všech dětí.

Rok 2018/2019

V rámci projektu Záhony pro školky ve spolupráci s CEGV Cassiopeia České Budějovice a s pomocí rodičů jsme pořídili velký vyvýšený záhon. Samozřejmě, že děti se zapojily také. V péči o záhon se střídala celá školka. V současné době záhon slouží k pěstování bylinek pro potřeby paní kuchařek.

Rok 2015/2016

Začali jsme zahradničit - opatrně a nesměle s malými záhonky u každé třídy.